top of page

25 Aralık Paz

|

Bağlantı bilgileri eposta ile paylaşılır.

Budist Yaşam ve Mindfulness Sohbetleri

Thich Nhat Hanh'ın (Thay) öğrencilerinden Brother DG ile sohbetlerimiz devam ediyor. Bu oturumda Zen Budizminde Meditasyon Pratikleri ve Mindfulness üzerine konuşmaya devam ediyoruz.

Budist Yaşam ve Mindfulness Sohbetleri
Budist Yaşam ve Mindfulness Sohbetleri

Saat ve Yer

25 Ara 2022 19:00

Bağlantı bilgileri eposta ile paylaşılır.

Etkinlik Hakkında

Etkinlik programı, konuk bilgileri v.b. ile ilgili bilgiler için olan alan:

Eğer Kardeş DG'ye iletmek istediğiniz sorularınız hazırsa lütfen bizimle iletişime geçin.  Etkinlik öncesi akışa göre sorularınıza yer vermeye gayret edecektir.

Kısaca Dai Giac

Ben Thich Nhat Hanh tarafından kurulan Plum Village geleneğine göre hizmet eden bir Budist rahibim. On yıldır Fransa'nın güneyinde, Bordeaux yakınlarındaki uygulama merkezinde çalışıyorum ve yaşıyorum. Görevlerimin bir parçası olarak, merkezin işletilmesi için gerekli olan birçok farklı aktiviteyi yürütüyorum. En önemli rollerimizden biri, insanların gelip meditasyonla ilgili öğretileri almaları için inziva yerleri sunmaktır. Dikkat ve mindfulness yoluyla sevgi ve anlayışı geliştirir ve birlikte uyum içinde yaşamayı ve topluluklar oluşturmayı öğreniriz.

Kısaca Plum Village

Plum Village, Güneybatı Fransa'da Bordeaux yakınlarındaki kurulmuş, en büyük uluslararası uygulama merkezi ve Batı'da Zen Ustası Thich Nhat Hanh (Thay) tarafından kurulan ilk manastır topluluğudur. Plum Village, Thay'in sevgi dolu bir topluluk kurma hayalini gerçekleştirdiği yerdir; İnsanların birbirleriyle ve Dünya ile uyum içinde yaşama sanatını öğrenebilecekleri sağlıklı, gelişimlerine uygun bir ortamın yaratıldığı mekandır.

Kısaca Işığın Mücevherleri

Işığın Mücevherleri kar amacı gütmeyen, iyi niyetli öğrencilerin gelecek olan için bir araya gelmesinden oluşan organik bir yapıdır. Öğretilerin temelinde kova çağının özgürleştirici etkisi vardır. Topluluk, gelecek olanın yollarını hazırlar ve insanlık ailesinin gelişimine ışık tutar.

Planlama


 • 1 saat

  Budist Yaşam ve Mindfulness Sohbetleri

  Ana seminer odası

Biletler

Fiyat

Adet

Toplam

 • Erkenci bilet / VIP bilet

  ₺150,00

  +₺3,75 service fee

  Bu bilet, üyelik dahilinde indirimli olarak hazırlanmıştır.

  ₺150,00

  +₺3,75 service fee

  Satış bitti

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page