top of page
Dolunay Meditasyonları.jpg

Dolunay Meditasyonu

Işığın Mücevherleri olarak her dolunayda grup meditasyonu düzenleriz. 

Dolunay toplantıları, grup meditasyonu için yapılan çalışmalardır. İnsan bilincinin spiritüel hiyerarşiye yaklaşmasıdır ve gelecek olanın yeniden ortaya çıkması için hazırlanmasına katkıda bulunur. Çalışma, katılımcılarını zihinsel düzlemde tek bir grup olarak bir araya getirmeyi ve hiyerarşi ile grup bütünleşmesini ve hizalanmasını yaratmaya yardımcı olmayı amaçlar. Bu tür "Hiyerarşi ile dolunay işbirliği" yüksek bir anlayış standardı ve meditasyonda istikrarlı bir şekilde çalışma becerisi gerektirir. Bu en derin anlamda okült bir çalışmadır ve belirli bir amaç için enerjilerin kullanılabilmesini sağlayacak yasaların ve tekniklerin bilinmesini gerektirir.

Eğer siz de Dolunay meditasyonları yolculuğuna katılmak istiyorsanız, bağlantıya tıklayıp katılım formunu doldurabilirsiniz.

Bu çalışma yoldaki öğrenciye, Güneş, Dünya ve Ay arasındaki özel hizalanmayı değerlendirme fırsatını sunar.  

 

Her ay bir kez, dolunay zamanına mümkün olduğunca yakın bir saatte, fiziksel olarak bir arada olunan ya da online olarak çalışmaya kayıt olmuş kişilerin davet edildiği bir meditasyon toplantısı düzenlenir. Bu toplantı, grup meditasyonu yoluyla bir grup hizmeti eylemidir. Işığın Mücevherleri'nden biri tarafından gezegenin ruhsal hiyerarşisinin çalışmalarının bir yönüne, planın hizmetine veya Öğrencilik Yoluna ilişkin öğretilere değinen kısa bir konuşma yapılır; bu konuşma, bilinçli bir hizmet eylemi olarak girilen grup meditasyonuna yol açar. 

 

Bu toplantılar, gelişim yolunda ilerleyen öğrencilerin yardım ve bilgi almak için geldikleri dersler olarak görülmemelidir. Sıklıkla bazı soruların açıklığa kavuşturulduğu ve çalışmaya katılanlara yardım edildiği görülse de, bu birleşik grup meditasyonu çalışmasında oldukça rastlantısaldır. Bu nedenle, öğrenciler bu toplantılara önceden hazırlanırlar, çünkü amaç ve ilgili tekniklerin anlaşılması, bu tür grup faaliyetlerine canlı ve zeki bir katılımla sonuçlanır. 

 

Bu toplantıların neden dolunay zamanında yapıldığı sorulabilir. "Ayın bununla ne ilgisi var?" Işığın, sevginin ve iyilik iradesinin enerjileri, meditasyonda onlarla temas kurabilenler için her zaman mevcuttur; ancak ruhsal enerjilerin, bireylerle olduğu kadar gruplarla da bilinçli olarak işbirliği yapabileceği döngüler vardır. Başlıca enerji döngülerinden biri, ayın evreleriyle çakışır ve dolunay zamanında zirveye, yüksek gelgite ulaşır. 

 

Dolayısıyla bu, enerjinin grup meditasyonu yoluyla kanalize edilmesinin benzersiz bir şekilde etkili olabileceği bir zamandır. Bugün dünya çapında yüzlerce hizmet grubu, meditasyon çalışmaları için her ay düzenli olarak dolunay zamanında bir araya gelmektedir. Ayın kendisinin çalışma üzerinde hiçbir etkisi yoktur; ancak ayın tamamen aydınlanmış küresi, gezegenimiz ile güneş, güneş merkezi, fiziksel bilinç, ruh farkındalığı ve ruhsal yaşamın Dünya üzerindeki tüm yaşamı için olan enerji kaynağı arasında özgür ve engelsiz bir hizalanmanın göstergesidir. Böyle zamanlarda insan Tanrıya, Yaratıcıya, yaşamın ve zekanın merkezine kesin bir yaklaşımda bulunabilir. Ayın tam parlaklığa ulaşması ve ardından küçülmesi, öğrencilerin tanımayı öğrendikleri bir yasayı sembolize eder: Döngüler Yasası.

bottom of page