top of page

Aşağıda karşılaşacağınız çalışmalar her ne kadar bir grup insan için geçmiş olsa da sizin için geçmemiş olabilir dolayısıyla merakınızı uyandıracak çalışmalarla karşılaşabilirsiniz. Bu merak, karşı konulmaz bir keşif talep ediyor ve yolun çağrısına kulak vermeyi seçiyorsa sizinle Işıklı Evde karşılaşmaktan memnuniyet duyarız. Bunun için kayıt formunu doldurabilir ve çalışmaların yeniden canlandığı sürece katılmak için ilk adımı atabilirsiniz.

Işığın Mücevherleri Giriş Dersleri.jpg

Yola dair ilk adımların güvenli bir şekilde atılabileceği giriş çalışmamız tamamlanmıştır. 

Çalışmanın ilk haftası büyük soru ile başlıyor: Bu dünyada ne yapıyoruz? Bu soruya cevap bulabilmek adına yolculuk hedefimizi, çalışmayı ve seçimlerimizi konuşuyoruz.  İkinci hafta meditasyon bilimini işliyoruz: Yaratıcı Meditasyon: Gezegensel Bir Hizmet ve Meditasyon: Ruh ve Kişilik Arasındaki Köprü.
Üçüncü hafta şifa sanatlarına değiniyoruz: Şifa Nedir? Hastalık nedir? Tamlık nedir? Dünya insanlığı olarak nasıl bir şifaya ihtiyacımız var? 

Dördüncü hafta kadim bilgeliğe giriş yapıyoruz ve Teosofi nedir sorusuyla birlikte insanın yedi prensibini çalışıyoruz.

EĞİTİM ASTRAL BEDEN 1.jpg

Astral Alem ve Astral fenomenler çalışması eğitimimiz tamamlanmıştır. Yeni açılacak eğitim sınıfı için kayıtlar devam etmektedir.  Bu çalışma Arthur E. Powell ve diğer teosofik kaynaklardan faydalanılarak hazırlanmıştır. Kitap Hermes Yayınları tarafından basılmıştır ve kurs süresince baş ucu kitabı niteliğindedir. Arthur E. Powell'ın Astral Beden kitabından önce Eterik Beden kitabı bu konuda derinleşmek isteyenlerin ilk başlayacağı kitaptır. Hem teosofik alt yapıyı sağlar hem de insanın çok boyutlu dünyasıyla sizleri tanıştırır. On bölümden oluşan kursumuz, doğru kaynakları kullanarak sizi teosofik bilgilerle buluşturur. Gelişim yolculuğunda ilerleyenler için önemli bir adım olan astral alemi anlamak konusu ile ilgilenenler için kadim bilgiler sunar.

herkül'ün 12 görevi, mitoloji ve astroloji.jpg

Gelişim yolundaki öğrencinin ilerleyişi, Zodyak olarak resmedilmiştir. Zodyak burçları aracılığıyla Herkül’ün görevleri ve insanın sınavlarının doğası kendini gösterir. Yoldaki öğrenciler olarak, hepimiz her burcun derslerini kendi hayat konumumuza göre değerlendirir ve çıkarımlar yaparız. Her burcun alt ifadelerini öğrenmeye başlar, takım yıldızları ile bağlantı kurarız ve sonunda Herkül’ün sembolik yolculuklarında bizim için resmettiği derslerle yüzleşmeye ve yüksek ifadeleri yakalamaya başlarız.

Ezoterik Şifa Eğitimi - Işığın Mücevherleri.jpg

Hastalık, Ruh enerjisinin bedene akışının engellenmesinin bir sonucudur. Bu bir özgürleşme sürecidir çünkü kişi bir hastalığı üstlenerek daha büyük bir Ruh farkındalığına açılır, hastalık bilincin o anda ifade edilmeyen bir yönüdür. Ezoterik bakış açısından, gerçek şifa ise bir kişinin hayatını ve içsel motivasyonunu değiştirecek şifadır ve ancak hastanın Ruhu işin içine girdiğinde gerçekleşebilir.

budist meditasyon rehberi.jpg

Bütün büyük öğretilerde, dinlerde meditasyon farklı şekillerde yer almıştır ve meditasyon dediğimizde ilk aklımıza gelen Budizm olmaktadır. O yüzden bu çalışma, uzun yıllardır Budist rahip olan Samdong Rinpoche'nin 1982’de Adyar’daki Bilgelik Okulu’nda öğrencilerine verdiği konuşmaların derlenmesi ile hazırlanmıştır. Çalışma, meditasyonun ne olduğu kadar ne olmadığını da ortaya koymaktadır. Bu anlamda hem meditasyona giriş çalışması hem de ileri seviyeleri kapsayan bir rehberdir. Meditasyonun öğrenilmesi ve uygulanması gelişim yolunda olmazsa olmaz araçlardan bir tanesidir ve eğer bu konuda kişi kendini geliştirirse hayatına birçok ışık davet edecektir.

initiation human and solar (2).jpg

Sekiz Katlı Yüce Yol, samsaradan, yeniden doğuş döngüsünden kurtuluşa götüren Budist yolun bir özetidir. Sekiz Katlı Yüce Yol, sekiz uygulamadan oluşur: Doğru görüş, doğru düşünme, doğru dikkat, doğru konuşma, doğru eylem, doğru gayret, doğru konsantrasyon ve doğru geçim. Budizmde bu uygulamalar bedenin ve zihnin doğru olmayan bir şekilde çalıştığının anlaşılmasıyla (doğru görüş) başlar, ardından kendini gözlemleme, kendine hakim olma ve şefkat ve merhamet geliştirmeye yönelik Budist yola girilir ve beden-zihnin gelişimi için bu uygulamaları pekiştiren dhyana veya samadhi ile doruğa ulaşılır. Bu çalışma, doğru ilerlemek için kişinin geliştirmesi gereken ve ayrılmaz bir şekilde birbirine bağlı olan şefkat ve bilgelik anlayışına dair Budist yaşam tarzını anlatır.

teosofi, ilahi bilgelige giriş.jpg

Teosofiye giriş çalışması bizi ilahi bilgeliğin altın meyveleriyle tanıştıracaktır. Çalışma giriş niteliğinde olsa da derin anlayışlara getirdiği sade yaklaşımla her seviyeden katılımcıya faydalı olacaktır. Teosofi, Tanrıların bilgeliği anlamına gelen, binlerce yıl öncesinden günümüze ulaşan bir çatı ve şeylerin oluş nedenleri için gerçekten anlam veren tek felsefedir. Bu, dünyevi yaşamın adaletsizliklerini anlaşılır kılar ve bizi her gün kuşatan sorular ve sorunlar için yeterli ve anlaşılabilir sebepler verir. Nasıl minik bir meşe palamudundan görkemli dev bir meşe ağacı yükseliyorsa, ham ve gelişmemiş kişi de zar zor kazanılan kutsallığın içinde ışıldayan mükemmel insana en sonunda dönüşecektir.

bottom of page