top of page
Herkül'ün 12 Görevi.jpeg

Herkül'ün 12 Görevi

Işığın Mücevherleri olarak “Herkül’ün 12 Görevi” çalışmalarımız tamamlanmıştır. Tekrar eğitim için kayıtlar açıktır.

 

Zodyak Yolculuğunu -daha doğrusu insanın yolculuğunu- anlamak için​ “Neden Herkül’ü Çalışmalıyız?”. ​Gelişim yolundaki öğrencinin ilerleyişi, Zodyak olarak resmedilmiştir. Zodyak burçları aracılığıyla Herkül’ün görevleri ve sınavların doğası kendini gösterir. Yoldaki öğrenciler olarak, hepimiz her burcun derslerini kendi hayat konumumuza göre değerlendiririz ve çıkarımlar yaparız. Herkül’ün burçlar arasındaki yolculuğunu çalışarak, burçların/Zodyak’ın fikirlerini ve burçlar aracılığıyla kişiye neler katmak istediklerini daha iyi anlayabiliriz. Her burcun alt ifadelerini öğrenmeye başlarız, takım yıldızları ile bağlantı kurarız ve sonunda Herkül’ün sembolik yolculuklarında bizim için özetlediği derslerle yüzleşmeye başlarız.

Eğer siz de kadim bilgeliğin mitolojik ve astrolojik değerlendirmesi ile ilgileniyorsanız, bağlantıya tıklayıp katılım formunu doldurabilirsiniz.

“Bu çalışmada dünya öğrencisinin ilerleyişi; Herkül'ün burçlar boyunca yaptığı çalışmalarla resmedilmiştir ve insan ruhunun kaynağına doğru evrimini gerçekleştirme planını uzayda resmetmiş gibidir."

Herkül'ün Görevleri ve Astrolojik Yorumları, Alice Bailey, s.205

On iki burç boyunca Herkül'ün on iki görevinin izi sürülmekte ve onun, Öğrencilik Yolundaki talip olanın rolünü nasıl oynadığı gösterilmektedir. Doğası gereği sembolik olan belirli görevleri üstlenmiş ve kurtuluşa yaklaşan insanı karakterize eden eğitim ve kazanımların doğasını tüm zamanlar için tasvir eden belirli bölüm ve olaylardan geçmiştir.  

Herkül'ün mental düzlemden astral düzleme ve oradan da fiziksel düzlem tezahürüne doğru ilerleyişi bize insanoğlu ve Tanrı'nın oğlu olan her insanın, öğrencinin yaptığı işin sentezlenmiş bir resmini gösterir.  Bu zorlu, yavaş ve büyük zorluklar altında ilerletilebilen bir çalışmadır. Bu çalışmalar çoğu zaman, serbest bırakılan güçler ve elde edilecek sonuçlar konusunda kör bir cehalet içinde yapılır.  Ancak talip adım adım kendini tanıma ve geliştirme yoluna yönlendirilir. Kişiliği ve doğası, formu karakterize eden niteliklerden, ruhu ortaya çıkaran niteliklere dönüştürülene kadar test edilir ve denenir.

Astrolojik ve sembolik hikayelerin birleştirilmesiyle, öğrencinin günlük yaşamında karşılaştığı sınavlar, hikayenin geçtiği burç aracılığıyla gösterilir. Her burç, öğrenciyi belli başlı güçlerin tesirlerine maruz bırakır ve ona belli eğilimler kazandırır.

bottom of page