top of page
İlahi Bilgelik _ Teosofiye Giriş.jpg
logos_edited.jpg

İlahi Bilgeliğe Giriş

Işığın Mücevherleri Udemy kurslarıyla takipçileriyle temel spiritüel anlayışları paylaşmaya gayret eder. İlahi Bilgelik kursu da bu amaçla hazırlanmıştır.

Teosofiye giriş kursu bizi ilahi bilgeliğin altın meyveleriyle tanıştıracaktır. Kursumuz giriş niteliğinde olsa da, derin kavramlara sade bir yaklaşımla, kendini geliştirmek ve ilerlemek isteyenlere faydalı bir giriş kapısı oluşturacaktır. Teosofi, Tanrıların bilgeliği anlamına gelen, binlerce yıl öncesinden günümüze ulaşan bir terimdir. Teosofi, şeylerin oluş nedenleri için gerçekten anlam veren tek felsefedir. Bu, dünyevi yaşamın adaletsizliklerini anlaşılır kılar ve bizi her gün kuşatan sorular ve sorunlar için yeterli ve anlaşılabilir sebepler verir. Nasıl minik bir meşe palamudundan görkemli dev bir meşe ağacı yükseliyorsa, ham ve gelişmemiş kişi de zar zor kazanılan kutsallığın içinde ışıldayan mükemmel insana en sonunda dönüşecektir.

Eğer siz de İlahi Bilgelik kursumuza katılmak istiyorsanız, bağlantıya tıklayarak Udemy kurs sayfasına ulaşabilirsiniz.

Işığın Mücevherleri Udemy kurslarıyla takipçileriyle temel spiritüel anlayışları paylaşmaya gayret eder. İlahi Bilgelik kursu da bu amaçla hazırlanmıştır.

Hayatın "büyük" soruları hakkında hiç merak ettiniz mi?: “Ben kimim?”, “Dünya neden bu şekilde?”, “Ben nereden geldim?”, “Burada ne yapıyorum?”, “Sırada ne var?”, “Tüm bunları ne zaman öğreneceğim?”. Teosofi, bu konuda yolu arayanın yardımına koşar. Teosofinin temel anlamı, (özellikle pratik uygulamalar açısından) William Q. Judge tarafından çeşitli makale ve kitaplarda harika bir şekilde açıklanmıştır. Örnek vermek gerekirse:

"Teosofi, bilinçli varlıkların evriminde bir kıyıdan diğer kıyıya yayılan o bilgi okyanusudur; en derin kısımlarında dipsizdir, en büyük zihinlere en geniş kapsamını verir, ancak kıyılarında yeterince sığdır, yola yeni çıkmış olanın anlayışını boğmaz. Tanrı'nın her şey ve her şeyde olduğuna inananlar için Tanrı hakkında bilgeliktir. Çünkü ister görünür ister görünmez olsun, doğanın herhangi bir bölümünü dışarıda bırakan hiçbir bilim tam değildir ve yalnızca varsayılan bir vahye dayanarak, şeylerden ve onları yöneten yasalardan yüz çeviren din, bir yanılsamadan, ilerlemenin düşmanı olmaktan ve insanın mutluluğa doğru ilerlemesinin önünde bir engel olmaktan başka bir şey değildir. Hem bilimsel hem de dini olanı kucaklayan Teosofi, bilimsel bir din ve dini bir bilimdir."

-The Ocean of Theosophy

bottom of page