top of page
Kalpteki Üstat Meditasyonu.jpg

Kalpteki Üstat Meditasyonu

Işığın Mücevherleri olarak ayda bir Kalpteki Üstat Meditasyonu düzenleriz. 

Gelişim yolunda ilerleyen öğrenci, meditasyonunda sebat ettikçe, kendisini doğru titreşime dahil etme kabiliyetini artırdıkça, onu doğrudan Üstadı'na götüren bir yol inşa eder. Bu, insanlık ailesi için aktif hizmetle birlikte meditasyonda verimli çalışmayı gerektirir. Bu temaslar başlangıçta nadirdir, ancak ilerleme başarıldıkça buluşma daha sık hale gelir. Öğrenci Üstadı tarafından söylendiği gibi belirli cümleleri hatırlayacak ve önerilen çalışmayı veya tavsiyeyi günlük hayatında hatırlamaya başlayacaktır. Bu, öğrencinin, meditasyonda inşa edilen yetenek yoluyla, Üstada erişmede başarılı olduğunun göstergesi olan yöntemlerden biridir.

Eğer siz de Kalpteki Üstat yolculuğuna katılmak istiyorsanız, bağlantıya tıklayıp katılım formunu doldurabilirsiniz.

Bu çalışma kalp alanında özel karşılaşmalara fırsat verir. 

 

Gelişim yolunda olan öğrenciye sık sık, kendisini ve Üstadını kalbin içinde imgelemesi söylenir. Ona meditasyonunun sonuna doğru kalbi gözünde canlandırması ve orada kendisine çekildiği Üstadın ve kendisinin küçük formlarını inşa etmesi söylenir. Bunu gerekli ve özenli bir dikkatle, hayal gücünün ve sevgi dolu çabanın yardımıyla yapmaya devam eder. Kalbinde - kişi için - gerçek hale gelene kadar her gün üzerinde çalışır. Sonra bir gün gelir (genellikle astrolojik koşullar uygun olduğunda ve ay dolunaya yaklaştığında) zihninin içinde görselleştirdiklerinin düşündüğü gibi küçük olmadığının, figürün içinde kendisini temsil ettiğinin ve Üstadın önünde tam anlamıyla ve tüm gerçekliğiyle durduğunun bilincine varır. 

 

Bu, başlangıçta nadir aralıklarla meydana gelir ve gerçeğin bilinci sadece birkaç kısa saniye için tutulur; ilerleme kaydedildikçe ve doğasının ve hizmetinin her bölümü geliştikçe, deneyim daha büyük sıklıkta gelecek, daha uzun sürelerle işaretlenecektir, ta ki öğrencinin bu şekilde Üstadıyla daha önce kalbinde oluşturduğu kadar kolay bir şekilde bağlantı kurabileceği bir zaman gelene kadar. Peki burada olan şey nedir? Öğrenci üç şeyi yapmayı başarmıştır:

1. Kendisini kalbin içindeki figürle özdeşleştirmek ve Üstada talip olmak.

2. (Bilincini odaklamaya çalıştığı) kalp merkezi ile ona karşılık gelen baş merkezi arasında kesin bir kanal oluşturmak. Bildiğiniz gibi, bedendeki yedi merkezin her birinin başın içinde bir karşılığı vardır. Aydınlanma, merkezin baştaki karşılığı ile bağlantı kurmasıyla gerçekleşir. Bu - söz konusu durumda - öğrenci tarafından gerçekleştirilmiştir. Kalbi, baş merkezi ile birleştirmiştir.

3. Sadece yukarıdaki iki şeyi başarmakla kalmamış, aynı zamanda fiziksel beynin, yani günlük bilincin, belirli baş merkezine karşılık gelen kısmını o kadar saflaştırmıştır ki, bu kısım gerekli olan daha yüksek titreşime yanıt verebilir ve bu nedenle meydana gelenleri doğru bir şekilde kaydedebilir hale gelmiştir. 

bottom of page