top of page

Kova Çağıyla entegrasyonu mümkün kılmanızı sağlayacak tamamlanmış eğitimlerimizi bu sayfada bulabilirsiniz. 

Işığın Mücevherleri Giriş Dersleri.jpg

Işığın Mücevherleri Giriş Dersleri

Yola dair ilk adımların güvenli bir şekilde atılabileceği giriş eğitimimiz Haziran ayında başlıyor.Çalışmanın ilk haftası büyük soru ile başlıyor: Bu dünyada ne yapıyoruz? Bu soruya cevap bulabilmek adına yolculuk hedefimizi, çalışmayı ve seçimlerimizi konuşuyoruz. 
İkinci hafta meditasyon bilimini işliyoruz. Yaratıcı Meditasyon: Gezegensel Bir Hizmet ve Meditasyon: Ruh ve Kişilik Arasındaki Köprü.
Üçüncü hafta şifa sanatlarına değiniyoruz. Şifa Nedir? Hastalık nedir? Tamlık nedir? Dünya insanlığı olarak nasıl bir şifaya ihtiyacımız var? 
Dördüncü hafta kadim bilgeliğe giriş yapıyoruz ve Teosofi nedir sorusuyla birlikte insanın yedi prensibini çalışıyoruz.

Astral Beden Eğitimi.jpg

Astral Alem ve Astral Beden Çalışmaları

Astral Alem ve Astral fenomenler çalışması sizlere astral ışığın doğasını tanıtacaktır. Bu çalışma Arthur E. Powell ve diğer teosofik kaynaklardan faydalanılarak hazırlanmıştır. Kitap Hermes Yayınları tarafından basılmıştır ve kurs süresince baş ucu kitabı niteliğindedir. Arthur E. Powell'ın Astral Beden kitabından önce Eterik Beden kitabı bu konuda derinleşmek isteyenlerin ilk başlayacağı kitaptır. Hem teosofik alt yapıyı sağlar hem de insanın çok boyutlu dünyasıyla sizleri tanıştırır. On bölümden oluşan kursumuz, doğru kaynakları kullanarak sizi teosofik bilgilerle buluşturur. Gelişim yolculuğunda ilerleyenler için önemli bir adım olan astral alemi anlamak konusu ile ilgilenenler için kadim bilgiler sunar.

Herkül'ün 12 Görevi.jpeg

Herkül'ün 12 Görevi

Zodyak Yolculuğunu, - daha doğrusu insanın yolculuğunu - anlamak için​ “Neden Herkül’ü Çalışmalıyız?”. ​Gelişim yolundaki öğrencinin ilerleyişi, Zodyak olarak resmedilmiştir. Zodyak burçları aracılığıyla Herkül’ün görevleri ve sınavların doğası kendini gösterir. Yoldaki öğrenciler olarak, hepimiz her burcun derslerini kendi hayat konumumuza göre değerlendiririz ve çıkarımlar yaparız. Herkül’ün burçlar arasındaki yolculuğunu çalışarak, burçların / Zodyak'ın fikirlerini ve burçlar aracılığıyla kişiye neler katmak istediklerini daha iyi anlayabiliriz. Her burcun alt ifadelerini öğrenmeye başlarız, takım yıldızları ile bağlantı kurarız ve sonunda Herkül’ün sembolik yolculuklarında bizim için özetlediği derslerle yüzleşmeye başlarız.

Budist Meditasyon Rehberi Udemy.jpg

Budist Meditasyon Rehberi

Bütün büyük öğretilerde, dinlerde meditasyon farklı şekillerde yer almıştır ve meditasyon dediğimizde ilk aklımıza gelen Budizm olmaktadır. O yüzden bu çalışma, uzun yıllardır Budist rahip olan Samdong Rinpoche'nin 1982’de Adyar’daki Bilgelik Okulu’nda öğrencilerine verdiği konuşmaların derlenmesi ile hazırlanmıştır ve kendisi Yüksek Tibet Araştırmaları Merkez Enstitüsü’nün başkanlığını yürütmektedir. Kursumuz meditasyonun ne olduğu kadar ne olmadığını da ortaya koymaktadır. Bu anlamda hem meditasyona giriş çalışması hem de ileri seviyeleri kapsayan bir rehberdir. Meditasyonun öğrenilmesi ve uygulanması gelişim yolunda olmazsa olmaz araçlardan bir tanesidir ve eğer bu konuda kişi kendini geliştirirse hayatına birçok ışık davet edecektir.

Sekiz Katlı Yüce Yol Çalışmalarına Giriş.jfif.jpg

Sekiz Katlı Yüce Yol Çalışmalarına Giriş

Sekiz Katlı Yüce Yol, samsaradan, yeniden doğuş döngüsünden kurtuluşa götüren Budist yolunun bir özetidir. Sekiz Katlı Yol, sekiz uygulamadan oluşur: Doğru Görüş, doğru düşünme, doğru dikkat, doğru konuşma, doğru eylem, doğru gayret, doğru konsantrasyon ve doğru geçim. Budizmde bu uygulamalar bedenin ve zihnin doğru olmayan bir şekilde çalıştığının anlaşılmasıyla (doğru görüş) başlar, ardından kendini gözlemleme, kendine hakim olma ve şefkat ve merhamet geliştirmeye yönelik Budist yoluna girilir ve beden-zihnin gelişimi için bu uygulamaları pekiştiren dhyana veya samadhi ile doruğa ulaşılır. Bu çalışma, doğru ilerlemek için kişinin geliştirmesi gereken ve ayrılmaz bir şekilde birbirine bağlı olan şefkat ve bilgelik anlayışına dair Budist yaşam tarzını anlatır.

İlahi Bilgelik _ Teosofiye Giriş.jpg

İlahi Bilgeliğe Giriş

Teosofiye giriş kursu bizi ilahi bilgeliğin altın meyveleriyle tanıştıracaktır. Kursumuz giriş niteliğinde olsa da, derin kavramlara sade bir yaklaşımla, kendini geliştirmek ve ilerlemek isteyenlere faydalı bir giriş kapısı oluşturacaktır. Teosofi, Tanrıların bilgeliği anlamına gelen, binlerce yıl öncesinden günümüze ulaşan bir terimdir. Teosofi, şeylerin oluş nedenleri için gerçekten anlam veren tek felsefedir. Bu, dünyevi yaşamın adaletsizliklerini anlaşılır kılar ve bizi her gün kuşatan sorular ve sorunlar için yeterli ve anlaşılabilir sebepler verir. Nasıl minik bir meşe palamudundan görkemli dev bir meşe ağacı yükseliyorsa, ham ve gelişmemiş kişi de zar zor kazanılan kutsallığın içinde ışıldayan mükemmel insana en sonunda dönüşecektir.

bottom of page