top of page
Renklerle Dönüşüm Meditasyonu.jpg

Renklerle Dönüşüm Meditasyonu

Işığın Mücevherleri olarak ayda bir Renklerle Dönüşüm Meditasyonu düzenleriz. 

Renklerle Dönüşüm Meditasyonu; duyguların, düşüncelerin ve tutumlarımızın dönüştüğü bir çalışmadır. Bu çalışma yoğun dikkat ve derine bakma aracılığıyla doğamızı daha iyi kavramamıza ve onu fark etmemize olanak verir. Başka bir şekilde ifade etmek gerekirse; astral ve mental beden entegrasyonuna destek olur. Grup olarak yaptığımız bu çalışma renklerin frekanslarıyla bizi kendi gerçeğimize yaklaştıran bir anahtar görevi görür. Renklerin insan doğası ile arasındaki ilişkinin araştırılması, duygular ve düşüncelere değişim getirilmesi için dönüşümü uyandıran bir meditasyon çalışmasıdır.

Eğer siz de renklerle dönüşüm yolculuğuna katılmak istiyorsanız, bağlantıya tıklayıp katılım formunu doldurabilirsiniz.

Renkler günlük hayatımızda bazen incelikli, bazen de çarpıcı bir rol oynar. Bazı eski kültürlerde kromoterapi ya da iyileşmek için renklerin kullanılması uygulanmıştır. Bazen ışık terapisi olarak da adlandırılan kromoterapi, popüler bir bütünsel şifa tedavisi olmaya devam etmektedir. 

 

Psikologlar ve tıp araştırmacıları rengin ruh üzerindeki etkisi üzerine yüzlerce çalışma yürütmüştür. Renk, ürünler ve yerler hakkında belirli duygular oluşturmamızı sağlamak için kullanılır. Örneğin, araştırmalar mavi ve sarı kombinasyonunun diğer tüm kombinasyonlardan daha fazla alıcı çektiğini; kırmızı rengin öğrencilerin sınavlardaki performansını olumsuz etkilediğini; maviye boyanmış odaların insanlar üzerinde sakinleştirici bir etkisi olduğunu göstermiştir. Aynı nedenlerden dolayı, günlük akışların sırasında renklere odaklanmak, spiritüel yolculuğumuz üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir.

 

İnsan çok boyutlu bir varlıktır ve katmanlardan meydana gelir. Her katman ya da beden, farklı bir renkle ifade edilebilir. Renk meditasyonu, zihninizde ve bedeninizde dengeyi sağlamak için her bir bedene (eterik, astral, mental, budhi, atma) ve onların renk titreşimlerine odaklanmayı içerir; iyileşmeyi ve huzuru teşvik eder.  

 

Meditasyon sırasında renk görüp görmemek, meditasyonda ne kadar iyi veya kötü olduğunuzun belirleyicisi değildir. Bazı insanların duyuları görsellerde daha güçlüyken, bazılarının dokunma veya koku alma duyuları daha güçlüdür. Renklerin vizyonlarını görmek, bedende enerji şifası ile çalışma yollarından biridir. Enerji tıbbı ile bilinçli olarak çalışırken, iyileşme sürecini güçlendirmek için belirli renkler seçmek de bir yöntemdir. 

bottom of page