top of page
Yeni Ay Meditasyonları.jpg

Yeni Ay Meditasyonu

Işığın Mücevherleri olarak her yeni ayda grup meditasyonları düzenleriz. 

Hem dolunay hem de yeni ay dönemlerindeki meditasyonda, enerji dağıtımı çalışmasına benzer bir vurgu yapılmaktadır. Yeni ayda, dünya planının nasıl tezahür edebileceğine odaklanırız; "yaşamın tek gücünün" ve "tek ruhun sevgisinin" dünya hizmetkarları aracılığıyla işlediği birçok yola odaklanırız. Yeni ayın vurgusu, dolunay zamanında alınan enerji ve ilhamın, dünya ihtiyaçlarını karşılamakla meşgul olan, insan yaşamının birçok alanından birinde veya diğerinde aktif olarak hizmet veren ve dünyadaki insan yaşamının kalitesini yükseltmeye ve zenginleştirmeye adanmış bireylerin ve grupların hizmetlerinin tanınması, ifade edilmesi ve genişletilmesidir.

Eğer siz de yeni ayda bizlerle grup meditasyonu yolculuğuna katılmak istiyorsanız, bağlantıya tıklayıp katılım formunu doldurabilirsiniz.

Yeni ay meditasyonunun teması: Dünya Hizmetkarlarının Yeni Grubu Ellerini Güçlendirmektir. Fırsat eşitliği, adalet, kapsayıcılık ve doğru ilişkiler için çalışan tüm insanlardan oluşan dünya hizmetkarları grubu, insan çabasının her alanında ve dünyanın her yerinde faaliyet göstermektedir. Çoğunlukla, gezegensel karşılıklı ilişkimizi ve iyi niyetin yapıcı bir değişim yaratma gücünü anlayarak, sadece insan ihtiyaçlarını değil, tüm canlıların refahını karşılamak için çalışmaktadırlar. Her ay enerji akışının ritmik modeline bilinçli bir şekilde uyum sağladıkça, bilincin tüm seviyelerinde ileriye taşınan ve gelecek uygarlığın tohumlarını ve yeni kültürün filizlerini demirlemek için büyük bir yaratıcı potansiyele sahip gezegensel bir meditasyon sürecinin parçası oluruz. Alıntı yapmak gerekirse;

"Vurgulamak istediğim ve aklınızda kalacağını umduğum nokta, bu meditasyon tekniğinin gezegenimizdeki olağanüstü yaratıcı etken olduğudur. Bir birey olarak, gerçek ruhsal benliğinizin bir ifadesi olacak olan 'Dünya öğretmeni ve yeni insanı inşa etmeye' çalıştığınızda, sizin de bildiğiniz gibi meditasyon en iyi aracınızdır; ancak meditasyon sürecine yaratıcı çalışma eşlik etmelidir, aksi takdirde tamamen mistiktir ve boşuna olmasa da yaratıcı sonuçlar açısından yine de olumsuzdur."

- Alice A. Bailey, Yeni Çağda Öğrencilik, Cilt II, s. 202)

bottom of page