top of page

Aşağıda merakınızı uyandıracak çalışmalarla karşılaşabilirsiniz. Bu merak, karşı konulmaz bir keşif talep ediyor ve yolun çağrısına kulak vermeyi seçiyorsa sizinle Işıklı Evde karşılaşmaktan memnuniyet duyarız. Bunun için kayıt formunu doldurabilir ve çalışmalara katılmak için ilk adımı atabilirsiniz.

kozmikateş__.jpg

"Kozmik Ateş Üzerine Bir İnceleme" evrenden atoma kadar yaşamın tüm alanlarında yeniden üretilen muazzam kozmik süreçlerin farkındalığıyla içinde bulunduğumuz çağda, okült öğretinin temel yapısını ele alır. Bu nedenle, kanıt isteyen somut zihinle ya da fenomen yaşamakla ilgilenenler için uygun bir çalışma değildir. Bununla birlikte; samimi bir arayışçı, bilgiyi ciddi bir şekilde yaşama uygulama gayretindeki öğrenci için zihnin giderek keskinleştiği ve bilincin genişlediği görülecektir. Bu çalışmada Tibetli Üstat (DK) bizlere, H.P. Blavatsky'nin vereceğini belirttiği şeyi, yani Kozmik Yaratılışın psikolojik anahtarını vermiştir. ​Anahtarları izlediğimiz kozmik ateşi inceleme yolculuğuna davetlisiniz.

Kozmik Ateş Çalışmaları
IHS Çalışmlaları
IHS___.jpg

İnisiyasyon: İnsan ve Güneş Çalışmalarının en büyük değerlerinden biri, zihni, evrimsel büyümenin ilerleyebileceği koşulları yaratmak için yeni bir anlayışa doğru zorlamasıdır. Bu bizi hizmetin Doğasına getirir çünkü Öğrenci, "hizmet eden kişidir" -eninde sonunda "Bir"e hizmet eden kişidir. Böylece evrim ve inisiyasyonun engin, göz kamaştırıcı ve görkemli süreci ruhun derinliklerinde ve sessizliğinde açılır ve kişi tüm benlik arayışlarından -kişisel ruhani deneyim için bile- vazgeçmeyi öğrenir ve Plan'ın hizmetinde başkalarıyla birlikte özümsenir.

Işığın Mücevherleri çatısı altında buluşmuş bir grup olarak yaptığımız bu yolculukta hizmetin yüksek doğasını kıymetli Üstatların insanlık ailesine verdikleriyle öğrenmeye çalışıyoruz, her birimizin biricik niteliklerini açığa çıkarıp Birin hizmetine sunmaya talip olduğumuz bu kıymetli yolculuğa davetlisiniz.

Ezoterik Astroloji Dersleri.jpg

Ezoterik Astroloji, 'tüm bilimlerin bilimi' olarak adlandırılır çünkü o, yaşayan her varlığı; bir gezegen, ışın, burç veya insanla ilişkilendiren bir sistemdir. Bu canlı varlıkların niteliklerini ve enerjilerini tanımlar, böylece kavramaya ve ayrıca birbirleriyle nasıl etkileşime girdiklerini anlamaya izin verir. Bu açıdan ezoterik astroloji ilişki biliminin çok boyutlu incelenmesidir. 

Alice A. Bailey ve Üstat DK'nin Ezoterik Astroloji öğretilerini keşfetme gayretinde olduğumuz bu yolculuğa davetlisiniz.

Ezoterik Şifa Çalışmaları
Agni Yoga Çalışmaları
Agni Yoga.jpg

Agni Yoga öğretisi, Spiritüel kişisel gelişimin pratik yönlerini inceler; bu anlamda odağı önemli ölçüde etik ve psikolojiye ayrılmıştır ancak yine de insan ırkındaki değişimler, bilincin yüksek enerji merkezleri, Süptil Dünya ile temaslar (hem bilinçli hem de bilinçsiz), bilincin psiko-enerjetik potansiyeli ve yaratıcılığın Spiritüel yönleri gibi çok çeşitli temalar sunmaktadır. Bununla birlikte Agni Yoga'da ayrıntılı olarak anlatılan muhtemelen en büyüleyici konu Beyaz Kardeşliğin Spiritüel faaliyetidir. 

​Varlıksal bütünleşmenin yogası olan Agni Yoga Çalışmaları’na şu aşamada kayıtlarımız devam etmektedir. Bu özel yolculuğun başladığı haberi size ulaşsın isterseniz sayfa başındaki kayıt formunu doldurabilirsiniz. Size ulaşacağız.

bottom of page